Mobil Menü

TÜBİTAK-BİGG Projesi tanıtım toplantısı Üniversitemizde gerçekleştirildi 25 Mayıs 2016

TÜBİTAK-BİGG projesi tanıtım toplantısı 17 Mayıs 2016 saat 14:00’da Üniversitemiz Rektörlük konferans salonunda gerçekleştirildi. Üniversitemiz İş ve İnsan Kaynakları Merkezi himayesinde gerçekleştirilen toplantıya Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nden Proje Koordinatörü Mahmut Bayrak, Proje Yöneticisi İsmail Atay, İş ve İnsan Kaynakları Merkez Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ömür DEMİRER, Koordinatör yardımcıları Öğr. Gör. Eyüp Ensari ŞAHİN ve Arş. Gör. Buğra BAĞCI ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından kısa bir konuşma yapan İş ve İnsan Kaynakları Merkez Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Ömür DEMİRER projenin önemine vurgu yaparak, öğrencilerimizin bu ve benzeri projelere mutlaka dahil olmaları gerektiğini belirtti. Ardından Proje Koordinatörü Mahmut BAYRAK ve İsmail ATAY tarafından projenin tanıtımına geçildi.

Proje tanıtımını yapan İsmail ATAY şu bilgileri verdi. “TÜBİTAK tarafından 2012 yılından itibaren yürütülen 1512 Programı, 2015 yılında Tekno-girişim Sermaye Desteği Programı adı altında yenilenmiş içeriği ile uygulamaya alınmıştır. Programın adı, hedef kitleye doğrudan erişebilmek amacıyla BİGG (Bireysel Genç Girişim) olmuştur. Bu program kapsamında İş Fikrine sahip Üniversite mezunu (ya da son sınıf öğrencileri) gençlere ya da akademisyenlere 150.000 TL’lık karşılıksız hibe desteği verilmektedir. BİGG desteğinden yararlanmak isteyen gençlerin Uygulayıcı kuruluşlardan birisine başvuru yapmaları gerekmektedir. Girişimciler için tamamen ücretsiz olarak yürütülen programa yapılan başvurular iki aşamada değerlendirilmektedir. Birinci aşama değerlendirmeleri Uygulayıcı kuruluşlar tarafından, ikinci aşama değerlendirmesi ise TÜBİTAK tarafından yapılmaktadır. Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Ankara TTO) olarak, Bireysel Genç Girişim (BİGG)  Birinci Aşama Uygulayıcı Kuruluşlar arasında yer almaktayız”.

Tanıtım toplantısı öğrencilere katılım belgelerinin dağıtılmasının ardından sona erdi.

İlgili Fotoğraflar